Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Wystawa
Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Trolejbusy w Słupsku 1985-1999 - ad memoriam.

Zdjęcia obrazujące rozwój, funkcjonowanie i upadek trolejbusów w Słupsku

Photos

26 march 1985 - Słupsk, ul. Szczecińska na wysokości skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Pusto, no nie? No i widać już wykopane dziury na słupy trakcyjne. Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego i MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

26 march 1985 - Słupsk, skrzyżowanie 11 Listopada - Szczecińska. Ten autobus 7 lat później stał się trolejbusem. Widać także dziury na słupy trakcyjne. Z archiwum MZK, autorem zdjęcia jest p.Mirosław Lisowski. Serdecznie dziękuje!
Author: pproniuk

Comments: 13

5 april 1985 - Słupsk, ul. Szczecińska. Wioska trochę, co nie? Przynajmniej ja czuje tego typu klimat z tego zdjęcia. Obok trwają już wykopy pod słupy trakcji trolejbusowej. Widać także ślad jakiegoś bardzo długiego hamowania...Z kolei #410 jest chyba najbardziej obfoconym wozem z tej serii zdjęć. Wykonał je p.Mirosław Lisowski. Serdecznie dziękuję autorowi oraz MZK Słupsk.
Author: pproniuk

Comments: 1

16 may 1985 - Słupsk, dawna baza przy ul. Kopernika. Co stoi obok - nie wiadomo. W tle Ikarus z pierwszej lub drugiej dostawy. Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

21 may 1985 - Słupsk, ul. Szczecińska. Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

29 may 1985 - Słupsk, al. Sienkiewicza. Zróbta porządek z tymi wozami wieżowymi w bazie. :) Z pozdrowieniami dla 3miasta. Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

29 may 1985 - Słupsk, obecne rondo Staromiejskie. Może coś z gdyńskich i gdańskich zbiorów udałoby się odnaleźć i zamieścić w kwestii właśnie słupskich szelkowozów? Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 8

29 may 1985 - Słupsk, ul. Szczecińska. Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

29 may 1985 - Słupsk, rynek Starego Miasta (dawny plac Armii Czerwonej). Jakaś wystawa tego, co się w regione słupskim produkuje. Maszyny rolnicze najprawdopodobniej z Famarolu, no i Jelcze z KPNA. Porównywałem na fotkach - ten trajtek to nie ten sam, który potem pojawił się na otwarciu linii A. Co stoi obok - mogę się tylko domyślać: PR110T ? Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

26 june 1985 - Słupsk, ul. Kopernika. Jeden z ostatnich "psiukaczy" w WPK. Na zdjęciu widoczna przebudowa pętli już pod budującą się trakcję trolejbusową. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał p. Mirosław Lisowski. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 9

4 july 1985 - Słupsk, ul. Towarowa, rampa PKP. Nówki na otwarcie od zaprzyjaźnionego ZSRR. Numery 550-556. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 7

4 july 1985 - Słupsk, ul. Towarowa, rampa PKP. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

8 july 1985 - Słupsk, ul. Kopernika (dawna baza trolejbusowa i tramwajowa). Radzieckie trolejbusy świeżo po przyjeździe, jeszcze w lakierze rodem z ZSSR, więc raczej jest to początek lipca 85. Dodaje pod #554, bo nie ma żadnej fotki. Dodatkowo widoczny kawałeczek H9-35 #417. Z archiwum MZK Słupsk, zdjęcie wykonał Pan Mirosław Lisowski, publikacja dzięki uprzejmości A.Szabłowińskiej.
Author: pproniuk

Comments: 5

13 july 1985 - Słupsk, ul. Kopernika, dawna baza tramwajowa i trolejbusowa, obecnie tędy przebiega ul. Tramwajowa. Na zdjęciu tytułowy 358 oraz: Autosan H9-35 nr 417 oraz Ziutki: przemalowane to numery (kolejno): 553,554,555,556 i 552. Wraz z 550 i 551 przyjechały one kilka dni wcześniej do Słupska (4.07.1985), trzy pozostałe (557,558 i 559) zaś 12.07.1985. I te nieprzemalowane to właśnie ta trójka - przy peerze 557, przy 553 stoi 559 i między Ziutkami 558. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuje!
Author: pproniuk

Comments: 3

13 july 1985 - Słupsk, ulica Kopernika (dawna baza trolejbusowa). #554 po przemalowaniu w barwy WPK. Data strzelana, być może była to jeszcze końcówka lipca 1985. Zdjęcie pochodzi z Kroniki Budowy Trakcji Trolejbusowej WPK Słupsk. Wielkie podziękowania dla ZTMu Słupsk za możliwość publikacji tak ciekawych materiałów! Niebawem kilkanaście starych zdjęć się tutaj pojawi.
Author: Patryk
edytor
Comments: 10

13 july 1985 - Słupsk, dawna baza trawmajowa i trolejbusowa, ul. Kopernika (obecnie ul. Tramwajowa). Świeżutkie ZIU od wschodnich przyjaciół. Kolejno - 553,559,554,555 i 558. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 3

13 july 1985 - Słupsk, dawna baza tramwajowa i trolejbusowa. Nieistniejąca już hala (jak i cały budynek) i nieistniejący Ziutek, podziwiany przez załogę. Data "na oko". Z archiwum MZK, autorem zdjęcia jest Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 6

13 july 1985 - Słupsk, ul. Kopernika, brama wjazdowa do bazy. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 5

20 july 1985 - Słupsk, pętla Wielkiego Proletariatu.
[foto: ze zbiorów J. Dąbrowskiego]

Author: mzk804
newseredytor
Comments: 3

20 july 1985 - Słupsk, ul. Szczecińska. Uroczyste otwarcie słupskiej trakcji trolejbusowej. W kadrze prototyp trolejbusu Jelcz PR110T, zbudowany w słupskiej Kapenie. Rok później, z okazji uruchomienia linii B ten sam prototyp pojawił się na liniach komunikacyjnych WPK Słupsk. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał p.Zbigniew Bielecki. Publikacja dzięki uprzejmości A.Szabłowińskiej.
Author: pproniuk

Comments: 9

20 july 1985 - Słupsk, ul. Szczecińska, wiadukt kolejowy. Otwarcie pierwszej linii trolejbusowej w Słupsku. Z tego co się udało wyczytać, to chyba pierwszy widoczny w całości Ziu to właśnie #557. Z archiwum MZK Słupsk, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz, publikacja możliwa za uprzejmością A.Szabłowińskiej.
Author: pproniuk

22 july 1985 - Słupsk, ul. Kopernika. Długo się zastanawiałem, czy wrzucić, ale chyba teraz właśnie jest najodpowiedniejszy moment - kiedy dogorywa dawna zajezdnia trolejbusowo-tramwajowa - smutna puenta dla elektrycznego transportu w tym pięknym mieście. Zdjęcie wykonał pan Włodzimierz Radke, któremu winien jestem podziękowania za przesłanie i wolną dypozycje zdjęć. Mam nadzieje, że będzie to impuls do otwarcia swoich własnych galerii, gdzie być może pałętają się gdzieś zdjęcia słupskich trajtków...
Author: mszymajda

Comments: 15

august 1985 - Słupsk, ul. 9 marca (obecna A.Łajming). Ziutek skręca w ul. Tuwima. Zagadka - co na zdjęciu jest "nie tak jak być powinno"? ;) Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 4

1985 - Słupsk, ul. Kopernika, dawna baza tramwajowa i trolejbusowa. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

1985 - Słupsk, al. Sienkiewicza. Zaczęliśmy dziś od PR110M, potem były ZIU to teraz kompilacja plus Ikarus gratis. Jak dla mnie hit, jak pierwszy raz zobaczyłem, to szczęka opadła do ziemi. Wozy: 551, 411 i 487. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 8

24 september 1986 - Słupsk, ul. Hubalczyków. Jeden z pierwszych słupów. Warto zwrócić uwagę na barierki ochronne na wieży - wykonane z plastikowych rurek, które szybko się łamały - zastąpione je więc drewnem. Zdjęcie wykonał p.Mirosław Lisowski. Serdecznie podziękowania dla autora oraz MZK Słupsk.
Author: pproniuk

Comments: 3

30 october 1986 - Słupsk, ul. Hubalczyków. Przed położeniem ostatniego przewodu na ul. Hubalczyków. A tle wszystkie trzy wozy wieżowe. Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

31 october 1986 - Słupsk, dawna baza przy ul. Kopernika. I mamy błąd - linia B została otwarta nie 11 lipca tylko 11 listopada! (aż sam jestem zdziwiony, bo data niezbyt socjalistyczna). A tu nówka sprzęt, który potem otwierał sieć z napisem "Pierwszy Polski Trolejbus". Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

31 october 1986 - Słupsk, ul. Boh.Westerplatte. Coś mi się w datach nie zgadza - tu październik, a niby w lipcu już oddali do użytku - aczkolwiek na fotkach mi to na lipiec nie wygląda, bo jakoś dziwnie ludzie ciepło poubierani są. A tu na fotce dopiero jedne z pierwszych przewodów na trasie linii B. Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

31 october 1986 - Słupsk, dawna pętla przy ul.Kopernika. Z archiwum p.Mirosława Lisowskiego oraz MZK Słupsk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 13

11 november 1986 - Słupsk, ul. Hubalczyków. Otwarcie linii B. Napis mówi sam dla siebie. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Jan Maziejuk. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 9

11 november 1986 - Słupsk, ul. Wiejska-Boh. Westerplatte. Otwarcie trolejbusowej linii B. Zdjęcie pochodzi z archiwów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku, który wspaniałomyślnie udostępnił owe archiwum oraz wyraził zgodę na publikację zdjęć, które otrzymało w prezencie od fotografów. Autorem tego zdjęcia jest Pan Jan Maziejuk, właścicielem MZK Słupsk. MZK ma wolną dyspozycję owych fotografii, dlatego też nie robiło specjalnie problemów, aby archiwa ujrzały światło dziennie (i żeby wszyscy mogli zobaczyć, jak to dawniej było). Co więcej, zakład jest bardzo pozytywnie nastawiony do takich inicjatyw i mam nadzieje, że zaowocuje to mnóstwem starych fotografii :) Serdecznie dziękuje za to oraz dziesiątki innych zdjęć (oraz oczywiście za otwartość i bezproblemowość działania). Co zaś się tyczy samego zdjęcia to chyba nic dodawać nie muszę.
Author: pproniuk

Comments: 12

may 1987 - Słupsk, ul. Sobieskiego. Budowa sieci pod linię C. Fota szczególna - wóz wieżowy nr. 584, który bawi się przewodami, tytułowy Ikarus, który w 1992 roku zostaje oddany Kapenie, a zamiast niego przychodzi wóz 774 (na 99% podmianka). Z archiwum MZK, autor nieznany. Serdecznie dziękuje!
Author: pproniuk

Comments: 5

may 1987 - Słupsk, skrzyżowanie 3 Maja z Kołłątaja. W centrum fotki wóz wieżowy (numer 536), który pomaga w budowie ostatniego już odcinka słupskiej trakcji trolejbusowej - linii C. A obok Berliet na rok przed kasacją - ku zaskoczeniu na zlikwidowanej już linii "S" (obecna 6). Z archiwum MZK, autor nieznany. Zdjęcie dzięki uprzejmości A.Szabłowińskiej. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 5

may 1987 - Słupsk, ul. Sobieskiego (pewny nie jestem). Obok wóz wieżowy - numer 535. Z archiwum MZK, zdjęcie wykonał Pan Ireneusz Wojtkiewicz. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 6

may 1987 - Słupsk, ul. Sobieskiego. Kable pod sieć ciągną, to trzeba omijać. Budowa odcinka trolejbusowej linii C. Z archiwum MZK, autor nieznany. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

27 june 1987 - Słupsk, ul. Wolności. Otwarcie trolejbusowej linii C. Pierwszy w pochodzie - nr 641, za nim 642, 643. 645 i 646 dojechały 2 miesiące po uruchomieniu linii C. Jest piękne zdjęcie tego wozu w pełnej krasie - nowy album Pana Jana Maziejuka "Tak to widziałem". Polecam każdemu, kto się Słupskiem interesuje. Z archiwum MZK, autor nieznany. Serdecznie dziękuję!
Author: pproniuk

Comments: 1

1988 - Słupsk, ul. Kopernika, pętla trolejbusowa linii A. Zdjęcie, które przecież gdzieś po sieci krążyło, sam swego czasu ze zdziwieniem znalazłem je na węgierskiej stronie o Ikarusach, ale nigdzie nie ma autora. Podobnie w MZK, gdzie także to zdjęcie posiadają jako jedyna zachowana fotografia pierwszego prototypu Ikarusa 280.26/E zbudowanego w WPK Słupsk. Dokładna data nieznana. Podziękowania dla MZK ;)
Author: pproniuk

Comments: 19

27 july 1993 - Słupsk, pętla Wielkiego Proletariatu. Elektropeerka w towarzystwie Miga obsługującego także linię trolejbusową. Nikt chyba się wtedy nie spodziewał że Mig na zdjęciu jest złowieszczą wróżbą za najbliższe 8 lat.
Author: adam8711

Comments: 2

27 july 1993 - Słupsk, pętla Wielkiego Proletariatu, obecnie Rzymowskiego. Ziutek odpoczywa przed kolejnym kursem na linii B.
Author: adam8711

Comments: 10

2 may 1995 - Słupsk, ul. Deotymy. Długo się zastanawiałem, czy to wrzucić... Zdjęcie nie jest najlepszej jakości, samego Stara 536 widać bardzo mało, jednak według mnie fotka stanowi olbrzymią wartość historyczną miasta Słupska. Dodatkowo mam dziś 18 urodziny, więc pozwoliłem sobie wrzucić coś takiego - i jednocześnie proszę o nieusuwanie. Zdjęcie jest wykonane przez Witolda Proniuka (czyt. mojego ojca) i oczywiście posiadam wszelką zgodę na publikację. Sama fotografia przedstawia naprawę odcinka sieci przy ul. Deotymy przez brygadę elektromonterów MZK Słupsk. Z tyłu widać trolejbus - jest to najprawdopodobniej jeden z serii 624-630, gdyż tylko one (oraz 640, jednak to nie on) posiadały białe przednie zderzaki.
Author: pproniuk

Comments: 8