Not logged in | Log in | Sign Up
Widze ze owczesna "10" zagladala tez na Osiedle Zgoda?:-) Fajna fotka:-)
Tak. A różnie bywało. Jeździła na Zgodę i do Dworca PKP. Później zlikwidowano dziesiątkę i wyciągnięto więcej kursów piętnastki do Kocurowa. A od września zeszłego roku ruszyła 10 z zupełnie innym przebiegiem. Żywiec Fabryka - Śrub BWSU - Bystra. (Obok Wieprza, nie od strony Bielska).
Mam pytanie, otoz kiedys natknalem sie na informacje, nie wiem czy sluszna, ze kiedys niektore linie nie przebiegaly przez Rynek, jesli to prawda to jak kursowaly wczesniej?? I jeszcze jedno, czy dzisiejsza 11-ka zawsze kursowala do Pietrzykowic??:-)
Było tak, było. Z tego co pamiętam, 11 zawsze kursowała do Pietrzykowic. Właśnie ta linia na początku nie kursowała przez Rynek. Z Dworcowej na skrzyżowaniu "Pod Góralem" skręcała w lewo na Wesołą omijając Rynek. Od jakiegoś czasu jeździ przez Rynek i nowym mostem na Sole leci w stronę Pietrzykwic. Widzę, że się interesujesz moimi okolicami . Pozdrawiam.
Interesuje sie, bo mieszkam niedaleko Zywca i jestem wielkim pasjonatem autobusow, a prawie na codzien pasazerem zywieckiego MZK:-) Rowniez pozdrawiam i dzieki za wyjasnienie:-)
Otóż 11 nie zawsze kursowała do Pietrzykowic. W latach 80-tych jeżdziła skróconą trasą 1-ki (Fabryka Śrub-Dworzec PKP /przystanek końcowy znajdował się tam, gdzie teraz odjeżdżają prywatne busy)
Natomiast 14-ka kiedyś kursowałą w relacji Dworzec PKP - Jeleśnia Rynek
Jesli chodzi o 14, to w ktorym roku przestala ona kursowac do Jelesni?