Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Wszystkich Świętych 2017

Wszelkie wzmocnienia, zmiany w alokacji taboru, dodatkowe linie, "promocje" związane z okresem Wszystkich Świętych.

Photos

28 october 2017 - Olsztyn, ul. Tracka. Co prawda do Wszystkich Świętych kilka dni zostało, to już w ten weekend ruszyły linie cmentarne. Co prawda tylko dwie - C26 (Dworcowa-Przychodnia - Cmentarz Dywity) i C36 (Bartąska-Rondo - Cmentarz Dywity), ale warto odnotować. Dodatkowo na 116 pojawiły się kursy skrócone do Cmentarza Poprzeczna i wszystkie brygady obsługiwane są przez przeguby. No i duża część kursów 117 kończy na Cmentarzu Dywity.
Author: Pan M
driver
28 october 2017 - Warszawa, ul. Żeromskiego. Od czasu otwarcia bielańskiego odcinka I linii metra w 2008 roku cała okolica pod każdym względem zmieniła się diametralnie. Układ drogowy od tego czasu został przebudowany, pożegnaliśmy klepisko w pobliżu którego znajdował się dworzec PKS Marymont i pawilony handlowe (mieszczące m. in. słynnego w całej Warszawie "chińczyka"), w miejscu których "wyrosło" nowe osiedle. Sam wóz też został ostatnio pożegnany.
Author: ZaciszaniN

28 october 2017 - Warszawa, al. Stanów Zjednoczonych. Z pozdrowieniami dla właścicieli Niuniusia :)
Author: Kubul

28 october 2017 - Warszawa, ul. Mehoffera. To już z kolei 4 ajent na linii C07 od momentu przekształcenia jej z 207. Wcześniej jeździł ITS, PKS Grodzisk i Mobilis.
Author: Banan
edytor
Comments: 3

28 october 2017 - Sopot, ul. Obodrzyców. Na linii 187 została zwiększona częstotliwość kursowania w związku ze zbliżającymi się WŚ. 3 dodatkowe brygady obsługiwały SNy z PA Gryf - 7097, 7098 i 7099.
Author: Karol Grzonka

Comments: 3

29 october 2017 - Warszawa, ul. św. Wincentego. Po obserwacjach z pierwszego dnia akcji cmentarnej, kiedy ruch pieszy widocznym ciągiem był znikomy, podjęto decyzję o operacyjnym wpuszczeniu drugiego dnia autobusów wszystkich linii cmentarnych pod bramę główną jednej z największych nekropolii. Wydłużenie tras było dużym udogodnieniem dla odwiedzających groby (zwłaszcza mając na uwadze bardzo niesprzyjającą pogodę) i było niewątpliwie precedensem. Zawrotka odbywała się na Bródnie poprzez kryterium uliczne: św. Wincentego - Matki Teresy z Kalkuty - Chodecka (z obsługą bramy bocznej cmentarza) - Kondratowicza - św. Wincentego. Autobusy kursowały tędy w zasadzie cały dzień, a zadowoleniu (nie tylko) pasażerów nie było końca ;)
Author: ZaciszaniN

29 october 2017 - Gdynia, ul. Władysława IV. Linia 190 dziś przez większość dnia funkcjonowała z częstotliwością 5 minutową.
Author: Michał D.

29 october 2017 - Warszawa, ul. św. Wincentego. Autobusy tego dnia miały praktycznie wyłączność na korzystanie z ulicy, toteż z wykonaniem jakichkolwiek ujęć nie było problemu. W normalnych warunkach wykonanie zdjęcia w rejonie cmentarza jest bardzo utrudnione.
Author: ZaciszaniN

29 october 2017 - Warszawa, al. Lotników.
Author: Banan
edytor
29 october 2017 - Gdynia, ul. Witomińska. Wszystkie kursy linii 141 skrócone do Obłuża Centrum były wykonywane z oznaczeniem liniowym "241".
Author: Michał D.

29 october 2017 - Gdynia, ul. Legionów. Aby zapewnić mieszkańcom Gdyni w ten weekend lepszy dojazd na cmentarz komunalny w Kosakowie, zwiększono częstotliwość linii 105 i puszczono na nią przegubowce.
Author: Michał D.

29 october 2017 - Warszawa, ul. Puławska.
Author: Banan
edytor
31 october 2017 - Kielce, ul. Sandomierska. Wstępne, świąteczne zasilenie. Wczoraj i dziś Fx kursowało mniej więcej co 50 minut, jutro będzie co około 15-20 minut. Jak co roku jest to niedostateczna częstotliwość. W odpowiedzi na wysokie częstotliwości w innych miastach (Radom, Warszawa), kielecki ZTM uargumentował brak jeszcze większej częstotliwości tym, że w ruchu są wszystkie autobusy. Jest nieprawdą, gdyż w szczytowym momencie, rezerwowych autobusów jest w zajezdni około 60. Ponadto, uznał łączną częstotliwość 7 minut kilku linii na jednym odcinku (Sandomierska) za wystarczającą, zaś zwiększenie do np. 5 minut wg ZTMu, spowoduje wytworzenie się stad autobusowych. Jest to kolejny nietrafiony argument, gdyż stada, nawet przy zmniejszonej częstotliwości się pojawiają a wszystkiemu winne są korki, oraz czasy przejazdu niezmieniane od lat. Najbardziej dziwnym argumentem jest jednak to że... na cmentarzach są odprawiane msze i to one powodują tłok w autobusach a później jest luźniej... Kolejna bzdura.
Więcej do poczytania w tym artykule.

Author: kams

Comments: 1

31 october 2017 - Grudziądz, ul. Jaskółcza. Tak jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w związku z zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w Grudziądzu uruchomione zostały dodatkowe linie oznaczone literą C. Co ciekawe rozkład został ułożony w ten sposób, że autobusy startujące z dwóch przeciwległych krańców miasta (C8 z Mniszka, C7 z Tarpna) na cmentarz przy ulicy Jaskółczej przyjechały równocześnie, a po około 10 minutach dojechał jeszcze pojazd linii C2.
Author: Dominiques

31 october 2017 - Siemianowice Śląskie - Powstańców Pętla.
Author: Pete182

Comments: 7

31 october 2017 - Chorzów - Batory, ul. Odrodzenia.
Author: tomek_2405

Comments: 6

31 october 2017 - Warszawa, ul. Arkuszowa.
Author: ZaciszaniN

31 october 2017 - Katowice - Bogucice, ul. Bohaterów Monte Cassino.
Author: Pete182

Comments: 1

31 october 2017 - Grudziądz, ul. Władysława Jagiełły. Linie C2 oraz 13 w dniu Wszystkich Świętych startować będą z 18. Płk. Ułanów Pomorskich i po prawie takiej samej trasie ( C2 ominie Dworzec oraz Galerią Grudziądzką, w zamian zatrzyma się przy cmentarzu centralnym ) dojadą na ul. Jaskółczą. W związku z tym mało logiczne wydaję się ułożenie rozkładu jazdy w ten sposób by, linie te wyruszały niemalże jedna za drugą, a następnie następowała ok 1,5 h luka ;/
Author: Dominiques

Comments: 4

31 october 2017 - Gdynia, ulica Władysława IV. Taki sympatyczny duecik. To Volvo niedawno zostało wycofane. Był to najstarszy wóz tej marki w PKM-ie, ponadto najbardziej wyeksploatowany i nielubiany przez kierowców. Mimo wielu wspomnień związanych z tym wozem, jakoś mi go niespecjalnie szkoda.
Author: Łukasz Banasiak

Comments: 2

31 october 2017 - Chorzów, ul. Dąbrowskiego.
Author: Pete182

Comments: 4

31 october 2017 - Kielce, ul. Ściegiennego. Powoli i nieubłaganie nadchodzi koniec pierwszych niskopodłogowych autobusów w Kielcach. To już ich ostatnia jesień. Dzisiaj, 305 postanowił odwiedzić uruchamianą co roku linię specjalną E. W czasach, gdy istniała zajezdnia na Pakoszu oraz tytułowy wóz był przydzielony do niej, wspomniana baza obsługiwała w całości tą linię. Niewykluczone, że wtedy również się pojawiał na E.
Author: kams

31 october 2017 - Gdynia, ulica Władysława IV. 2038 I mija przystanek Kilińskiego, który dla tejże linii nie obowiązuje. To były jego ostatnie miesiące w ruchu. A co do samej 390, to chyba co roku większość kierowców jeździ nieswoimi wozami. :P
Author: Łukasz Banasiak

31 october 2017 - Katowice - Bogucice, ul. Bohaterów Monte Cassino.
Author: Pete182

31 october 2017 - Gdynia, ul. Komandora Władysława Sakowicza. Trollino wraca z Jednostki Wojskowej. Pozdrowienia dla kierowcy!
Author: Michał D.

Comments: 2

31 october 2017 - Warszawa, ul. Krasińskiego. Popularny żoliborski "socjal" ponownie został doceniony w okresie wzmożonych dojazdów na cmentarze.
Author: ZaciszaniN

Comments: 2

31 october 2017 - Tychy - Paprocany, ul. Targiela.
Author: Thomp

Comments: 3

31 october 2017 - Grudziądz, pętla Jaskółcza. Wraz z przebudową drogi powiatowej prowadzącej do Piask, wybudowano również oświetloną zatokę autobusową wraz z miejscami postojowymi, dzięki czemu autobusy nie muszą już manewrować po parkingu, który w tym czasie oblegany jest przez samochody osobowe.
Author: Dominiques

Comments: 1

31 october 2017 - Gdynia, ul. Komandora Władysława Sakowicza. Pierwszy off-road wy wykonaniu gdyńskiego trolejbusu na linii. Pozdrowienia dla kierowcy!
Author: Michał D.

Comments: 3

31 october 2017 - Chojnice, ul. Stefana Batorego. Dodatek na linii nr 4.
Author: Mateusz44

31 october 2017 - Gdynia, ul. Skarbka. Solaris na ostatnim swoim kursie tego dnia na linii 114. Trolejbusy tutaj zobaczymy liniowo jeszcze 2 listopada, a potem dopiero w maju przyszłego roku.
Author: Michał D.

Comments: 3

1 november 2017 - Poznań, ul. Hetmańska. Stopiątkowy koszmarek za moment dojedzie do Ronda Starołęka, skąd przez GTR uda się dalej na Miłostowo.
Author: Maniek

1 november 2017 - Kraków, ul. Prądnicka. Nie pamiętam czy w ubiegłych latach istniała linia cmentarna nr 80?
Author: jacekso
newseredytor
Comments: 1

1 november 2017 - Jaworzno, ul. Katowicka. Okolicznościowa linia 382 kursowała 30 i 31 października, 1 listopada oraz będzie kursowała jutro 2 listopada.
Author: Maciek Kowal

Comments: 2

1 november 2017 - Kołobrzeg, ul. 6 Dywizji Piechoty, ~ 12:00
Linia nr: A, kierunek: 6 Dywizji Piechoty - Zieleń Miejska → Podczele.
W bieżącym roku do zapewnienia sprawnego dojazdu na Cmentarz w Kołobrzegu Komunikacja Miejska wystawiła prawie wszystkie wozy, z wyjątkiem rezerw i MAN`a #167. Standardowo uruchomione zostały linie:
A Podczele - Cmentarz;
C Grzybowo - Cmentarz;
D Bałtycka - Cmentarz;
oraz dodatkowe kursy linii nr 1 na trasie Jagiellońska Dworzec - Cmentarz.

Na zdjęciu widać Scanię #160, która obsługiwała tego dnia linię A, została złapana akurat na podjeździe do przystanku początkowego, więc proszę się nie sugerować wyświetlaczem, chwilę później został ustawiony poprawnie.

Author: arctodus1111
edytor
Comments: 1

1 november 2017 - Kraków, ul. Conrada.
Author: eMCe

Comments: 3

1 november 2017 - Gdańsk, ul. Słowackiego.
Organizacja przystanku przy cmentarzu Srebrzysko oceniam mocno średnio. Prawidłowo autobusy na tym przystanku zatrzymywać się powinny tak jak na załączonym obrazku, niestety nie każdy kierowca się do tego stosował, niektórzy woleli wjeżdżać na pas który z założenia był przeznaczony dla ludzi oczekujących na autobus, tym samym ludzie wysiadając chodzili jeden po drugim. Pozdrowienia dla kierowcy! :)

Author: Karol Woźniak
edytor
Comments: 1

1 november 2017 - Jaworzno, ul. Chełmońskiego. Linia 319 jak co roku zasilona przegubami.
Author: Maciek Kowal

1 november 2017 - Kraków, ul. Lubomirskiego. Przegubowce jeżdżące zwykle na 152 (a także na 192 i 502) zostały skierowane na linie stricte cmentarne. A panowie policjanci pilnują żeby nikt niepowołany nie wjechał w okolice cmentarza Rakowickiego.
Author: jacekso
newseredytor
1 november 2017 - Kraków - Prądnik Czerwony, ul. Dobrego Pasterza.
Author: jacekso
newseredytor
1 november 2017 - Łomża, ul. Wojska Polskiego.
Author: gofkond

1 november 2017 - Kraków, ul. Prądnicka.
Author: jacekso
newseredytor
1 november 2017 - Chorzów Stary, ul. Bożogrobców.
Author: Pete182

1 november 2017 - Jaworzno, ul. Zielona. Hess na tle jaworznickiego muzeum.
Author: Maciek Kowal

1 november 2017 - Tychy, ul. Oświęcimska (DK44) -> ul. Katowicka. Na specjalne linie uruchomione z okazji Wszystkich Świętych wyjechały w tym roku 23 przeguby: 7 na CmA, 5 na CmB, 6 na CmC, 1 na CmD i 4 na CmE. Ponadto autobusy przegubowe pojawiły się tradycyjnie na linii 2 i 254.
Podsumowując do obsługi tyskich cmentarzy wykorzystano 25 z 32 przegubów jakimi dysponuje PKM Tychy.

Author: Thomp

Comments: 6

1 november 2017 - Katowice - Wilhelmina, ul. Bagienna.
Author: Polker

1 november 2017 - Gdańsk, ul. Rakoczego.
Author: Karol Woźniak
edytor
1 november 2017 - Chojnice, ul. Stefana Batorego. Na tym przydziale pierwotnie miał pojawić się ciągutek, lecz chyba się rozmyślili.
Author: Mateusz44

Comments: 2

1 november 2017 - Gdynia, ul. Polska. 5091 na linii 390 jedzie na koniec kolejki autobusów, która w tym roku zamiast na ul. Wiśniewskiego była na ul. Polskiej. Linia ta zdominowana była przez SN-y PKA i PKM Gdynia oraz 3 autobusy IREXa-3. Łącznie 44 autobusy.
Author: Karol Grzonka

Comments: 2

1 november 2017 - Radom, ulica Tytoniowa. Wszyscy operatorzy komunikacji wysłali dziś na trasy praktycznie wszystkie autobusy. Linie cmentarne C4, C21 i CM obsługiwało MPK Radom, linię C9 - Michalczewski, a linię C15 - Irex-4. Stałe linie były obsługiwane przez przypisane do nich firmy. Wyjątkiem była linia 13, na którą wyjechali wszyscy czterej operatorzy. Pozdrowienia dla kierowcy!
Author: MZ

Comments: 6

1 november 2017 - Będzin, ul. Małobądzka. [ C6 Będzin Kościuszki > Niwka Kościół ].
Author: mario202

Comments: 3

1 november 2017 - Gdańsk, ul. Słowackiego.
Author: Karol Woźniak
edytor
1 november 2017 - Gdańsk, ul. Łostowicka.
Author: Karol Woźniak
edytor
1 november 2017 - Kraków, ul. Powstańców Wielkopolskich.
Author: eMCe

1 november 2017 - Kraków, ul. Zawiła.
Author: Chris_C
newser
1 november 2017 - Kraków, ul. Conrada.
Author: eMCe

1 november 2017 - Gdynia, ul. Wielkopolska. 1 z 20 brygad na cmentarnej linii trolejbusowej 327 łączącej Karwiny Tesco z Cisową Sibeliusa.
Author: Karol Grzonka

Comments: 1

1 november 2017 - Gdynia, ul. Stryjska. Midikowa linia cmentarna 380 kursująca na trasie Redłowo SKM - Spokojna Cmentarz.
Author: Karol Grzonka

1 november 2017 - Warszawa, ul. Powązkowska.
Author: Banan
edytor
1 november 2017 - Kraków, ul. Królowej Jadwigi.
Author: eMCe