Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up


Van Hool Exqui.City 18 FC #

Details

NameVan Hool Exqui.City 18 FC
(Van Hool) /Van Hool ExquiCity (Siemens 1DB2022 200kW/272HP 650cm3 ) [0-2-2-2-2] (2019-)
VINYE2318FD9K2066367
Build Number
Built2019
Scrapped
Owners
2019?Van Hool Lier
Other Information
Vehicle presented at Busworld 2019.

Photos

19 october 2019 - Bruksela, Expo. Wystawiany na stoisku Van Hoola Exqui.City 18 FC to jeden z ośmiu pojazdów zamówionych do obsługi systemu BRT we francuskim Pau, gdzie trasy będą obsługiwać pojazdy napędzane wodorem, co jest ewenementem na skalę światową. Pojazd o długości 18,23 m napędza silnik Siemensa 1DB2022 o mocy 200 kW. Ogniwo paliwowe o mocy 100 kW dostarczyła firma Ballard. Producent deklaruje zasięg ok. 300 km na jednym tankowaniu. Stanowisko kierowcy, jak na tzw. "tramlooka" przystało, jest całkowicie oddzielone od przestrzeni pasażerskiej na całej szerokości - zupełnie jak w tramwaju. Niestety kabina była zamknięta na klucz i nie dało rady wykonać sensownego zdjęcia.
Na razie podpiąłem właściciela pod Van Hoola, ale czy orientuje się ktoś, jaka dokładnie firma/przedsiębiorstwo ma być właścicielem tych pojazdów? Niestety gdy byłem na stanowisku Van Hoola, to nie za bardzo było z kim porozmawiać na takie tematy, zwłaszcza gdy ma się na sobie plakietkę od konkurencji. Internet ogólnikowo podaje, że autobusy te mają być eksploatowane w ramach struktur SMTU PPP (Syndicat Mixte de Transports Urbains - Pau Portes des Pyrénées) i STEP (Société de transport de l`Agglomération Paloise).

Author: jakub.s
edytor
19 october 2019 - Bruksela, Expo. Wnętrze wodorowca dla Pau prezentuje się bardzo elegancko. Miejsca siedzące znajdą tu 32 osoby.
Wydaje mi się, że Franzuci mają pod względem wystroju bzika, patrząc na ich wymagania np. dotyczące wyglądu wnętrza Trollino 12 dla Saint Etienne, czy gazowców dla RATP. Wszędzie musi być "Francja-elegancja". ;)

Author: jakub.s
edytor
Comments: 5


Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online: