Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up


Solaris Urbino 12 CNG #1033

Details

NameSolaris Urbino 12 CNG
(Solaris) Solaris Urbino 12/Solaris Urbino III (Iveco Cursor 8 F2BE0642F 213kW/290HP 7790cm3 EEV) (Voith D854.5(4)) [2-2-2]
VINSUU241164AB008102
Build Number
Built2010
Scrapped
Owners
2010MPK Radom
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
2010WR 0746J
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
20102010918 / MZK Warszawa
20101033 / MPK Radom
Rental
Year Of Get Year Of Remove Rented by
20102010MZA Warszawa
Other Information
Data pierwszej rejestracji: 01.03.2010

Photos

15 march 2010 - Radom, ul. Narutowicza. Objazd remontowanej ul. 1905 Roku.
Szkoda, że nie ma już w ogóle konsekwencji w malowaniu taboru radomskiego MPK.

Author: empi
edytordriver
Comments: 2

17 march 2010 - Radom; ul. Żeromskiego naprzeciwko kościoła Bernardynów; 15:03. No i stało się, nowy Solaris na 9. Tylko, że taki widok o tej godzinie na najbardziej uczęszczanej linii w mieście to nie jest powód do dumy. Jako motyw babcia przemierzająca ulicę dziarskim krokiem.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 7

19 march 2010 - Radom, skrzyżowanie ul. Kelles-Krauza i 25 Czerwca; 4 na Os. Prędocinek; 15:24. Tego dnia bardzo się spieszyłem i nie miałem czasu na dokładne spojrzenie co tu się naprawdę stało. Wszystko wskazuje na to, że nowiutki autobus już zaliczył stłuczkę. Krótkie autobusy na 4 już się w historii radomskiej komunikacji zdarzały, ale w godzinach szczytu nie jest to zbyt dobry pomysł.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 2

21 july 2010 - Radom, ulica Godowska. Cisza, spokój, gruby rowerzysta, solaris, sklep wiejski, działeczki, ptaki ćwierkają.
Author: 8239
edytor
Comments: 3

25 august 2010 - Radom, pętla Józefów Szpital. Myślałem że te ex-Szczecińskie MANy są w gorszym stanie.
Pozdrowienia dla przypadkowo spotkanego KL_Radom.

Author: mzk804
newseredytor
Comments: 4

21 september 2010 - Radom, ulica Kelles-Krauza. Jeszcze jedna fotka sprzed wycofania stąd autobusów i puszczenia ich w obydwu kierunkach przez nową ulicę Pileckiego. Po przebudowie dróg wokół Centrum Słonecznego zmieniła się też organizacja ruchu. Ten fragment jezdni jest obecnie jednokierunkowy. Można nim jeździć w przeciwnym kierunku niż widoczny na tym zdjęciu autobus.
Author: MZ

14 october 2010 - Radom, ul. Aleksandrowicza.
Author: P_B

Comments: 1

9 november 2010 - Warszawa, ul. Woronicza. Gazowy gość z Radomia zgodnie z planem wyjechał dziś na 3/222 by prezentować swe wdzięki na reprezentacyjnym Trakcie Królewskim. Szkoda tylko, że radomski numer taborowy został zaklejony w sposób zupełnie nie reprezentacyjny... Wóz ten z grubsza nie różni się wyposażeniem od warszawskiej serii 18xy, choć moim zdaniem ma nieco fajniejszy układ siedzeń.
Author: Adam G.
edytor
Comments: 12

9 november 2010 - Warszawa, ul. Spartańska. Krótki Solaris na testach w stolicy, bo miasto takiego pojazdu "nigdy" na oczy nie widziało... ;) Dla odmiany widok na lewy bok. "Gratulacje" dla łepskiego, który tak "dyskretnie" zakleił macierzysty numer taborowy.
Author: ZaciszaniN

Comments: 9

10 november 2010 - Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście. Fajnie było przejechać się radomskim autobusem w Warszawie :-) to już nie pierwszy raz, wcześniej gościły tu także 844 i 857.
Author: empi
edytordriver
Comments: 11

11 november 2010 - Warszawa, ul. Spartańska. Gazowiec przed chwilą ruszył w trasę, by na powrotnym półkursie utknąć w korku przed paradą z okazji Święta Niepodległości.
Author: Antech

Comments: 2

11 november 2010 - Warszawa, ul. Joliot-Curie. Teraz na 222 mamy inną, bardziej zbajerowaną maszynę testową :)
Author: Antech

Comments: 14

13 november 2010 - Warszawa, ul. Malczewskiego. Temat autobusów z alternatywnymi źródłami napędu wraca do stolicy jak odgrzewany kotlet. Czy tym razem testy będą miały odzwierciedlenie w zamówieniach przetargowych - czas pokaże.
Author: RedBull

15 november 2010 - Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście.
Author: mzk804
newseredytor
9 july 2011 - Radom, ul. Sempołowskiej. Wcześniej 16-tka przez 10 lat kursowała prosto Paderewskiego w kierunku Chrobrego, od 30. maja kończy trasę na Sempołowskiej i dojeżdża do miasta dookoła Gołębiowa. Wydaje mi się to okropnym pomysłem, bardziej podobałoby mi się pozostawienie na starej trasie i zwiększenie częstotliwości do poziomu 30 minut codziennie przez cały dzień, co nareszcie pozwoliłoby uznać to za normalną linię, a nie jakiś dziwaczny twór.
Author: empi
edytordriver
Comments: 4

9 july 2011 - Radom, rondo Urbanowicza. Przez pewien czas było to rondo na prostej drodze, ale nie tak dawno temu wreszcie dobudowano odcinki Daszyńskiego i Michałowskiej - i jest to już pełnoprawne skrzyżowanie z wyspą centralną. Powstało głównie po to, by służyć za pętlę autobusową - planowano zakrańcować tu trójkę dziesięć lat temu. Ostatnie zmiany tras umożliwiły spełnienie tego planu i zawraca tu szesnastka.
Author: empi
edytordriver
13 july 2011 - Radom, ul. Młodzianowska. Po zakończeniu przebudowy skrzyżowania Młodzianowskiej z 1905 Roku, w ramach której wybudowano tunel pod 1905 Roku i połączono Młodzianowską z Mariacką, na nową trasę skierowano dziesiątkę i jedenastkę, rezygnując z podjazdu na Borki. W ten sposób skrócono czas przejazdu, a ja otrzymałem wygodniejszy i szybszy dojazd do dentysty, nawet z przystankiem bliżej gabinetu :P
Author: empi
edytordriver
Comments: 1

10 august 2011 - Radom, ul. Kochanowskiego. Wydłużenie czternastki pozwoliło na polepszenie obsługi komunikacyjnej Dzierzkowa, zwłaszcza że czternastka to linia o zadowalającej częstotliwości.
Author: empi
edytordriver
Comments: 1

27 august 2011 - Radom, ul. Ofiar Firleja. Lotniskowe 21 wylądowało w tym roku na Firleju - na wszelki wypadek, gdyby przydał się zapasowy parking przy cmentarzu. Współczuję mieszkańcom Wólki Klwateckiej - tracą zupełnie autobus na Wszystkich Świętych i Air Show.
Author: empi
edytordriver
Comments: 6

7 june 2012 - Radom, ulica Waryńskiego. Po zakończeniu centralnej procesji Bożego Ciała w katedrze jest odprawiana msza święta. Nigdy nie da się przewidzieć, czy ulica Sienkiewicza będzie w tym czasie przejezdna, czy nie. Tym razem była, ale objazd przez Waryńskiego i tak obowiązywał, ponieważ był już wcześniej ogłoszony (były komunikaty, wystawiono także słupki na felgach).
Author: MZ

8 june 2012 - Radom, rondo Mikołajczyka. Objazd niespodziewanie zamkniętego odcinka ulicy Narutowicza został wyznaczony w taki sposób, aby autobusy linii 5 i 23 nie omijały żadnego ze swoich stałych przystanków. Mimo tego wielu pasażerów panikowało (głównie tu, gdy wóz zawracał i znów jechał do dworca). Przepraszam za ciasny kadr, lecz tylko taka luka między autami się trafiła.
Author: MZ

Comments: 5

19 january 2013 - Radom, ulica Puławska. Pierwsza odsłona objazdu dla linii 24 na Glinicach i Dzierzkowie została wprowadzona już na początku roku. Plany przebudowy skrzyżowania ulic Górnej, Kaszubskiej i Odrodzenia pokrzyżowała wtedy drogowcom taka oto pogoda. Autobusy na jakiś czas powróciły zatem na stałą trasę, a drugi raz na ten objazd zostały skierowane dopiero wiosną.
Author: MZ

12 october 2014 - Radom, ul. Witkacego. Pętla Malczew obecnie.
Author: empi
edytordriver
30 may 2015 - Radom, parking przy ulicy Chrobrego. Tradycją Radomskiego Pikniku Naukowego stało się już zwiedzanie różnych obiektów. W tym roku specjalne autobusy kursowały z ulicy Niedziałkowskiego do trzech miejsc. Ten Solaris przywiózł chętnych na II Kongres Ekspertów Samochodowych, zorganizowany w auli głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.
Author: MZ

23 august 2015 - Radom, ulica Żwirki i Wigury. Linia P2 tradycyjnie zapewniła dojazd na lotnisko z parkingów zlokalizowanych przy ulicy Chrobrego, które zajmowali w większości warszawiacy. Dwa lata temu uzupełniała ją kursująca nieco krótszą trasą linia P6, ale tym razem nie było takiej potrzeby, ponieważ nie zaplanowano parkingów u zbiegu ulic 11 Listopada oraz Żwirki i Wigury.
Author: MZ

26 may 2016 - Radom, ulica Żwirki i Wigury. Objazd procesji na osiedlu XV-lecia, która zawsze wychodzi jako pierwsza w mieście, już około godziny 9:30. Autobusy kursujące przez ulicę Kusocińskiego omijają ten rejon objazdem ulicami 11 Listopada oraz Żwirki i Wigury. Pora tradycyjnie na serię zdjęć z objazdów procesji Bożego Ciała (w kilku miejscach według moich autorskich pomysłów).
Author: MZ

14 december 2016 - Rajec Szlachecki, droga krajowa nr 12. Ostatni kurs linii 21, który musiał pojechać niespodziewanym objazdem. Przez prawie dwie godziny na wiadukcie na alei Wojska Polskiego trwało podnoszenie przewróconej ciężarówki. Autobusy jeździły w tym czasie w obu kierunkach ulicą Zwolińskiego, przez Rajec Szlachecki i Natolin, a następnie Poranną, Chorzowską i Lubelską.
Author: MZ

28 july 2018 - Radom, ulica Rapackiego. Wreszcie jest - pierwszy gazowy solaris z tej serii przemalowany w barwy "strategiczne", czyli oparte na strategii marki Radomia. Moim zdaniem wygląda teraz znacznie lepiej niż ze starymi ciemnoczerwonymi paskami, a poza tym tamto stare malowanie występuje od jakiegoś czasu również w Kędzierzynie-Koźlu, więc nie jest "ewidentnie radomskie".
Author: MZ

Comments: 5

20 august 2018 - Radom, ulica Żeromskiego. Właśnie teraz kończy się dwudziestodniowy epizod MPK Radom na linii 5. Zgodnie z planem od jutra wróci na tę linię spółka Michalczewski, choć niekoniecznie z kompletem fabrycznie nowych autobusów. Mogą się jeszcze przez kilka dni pojawiać gazowe solarisy, bo Autosan nie wyrobił się na czas z zamówieniem. "Nówek" wyjedzie łącznie 15.
Author: MZ

Comments: 5

15 september 2018 - Radom, ulica Poranna. Jeden z ciekawszych objazdów dotyczy dziś wariantowych kursów do pętli w Sadkowie i z powrotem. Z powodu wykopów na ulicy Chorzowskiej autobusy skierowano wąską ulicą Poranną wokół działek przy lotnisku. Tu jeszcze tragedii nie ma, ale na dalszym odcinku minięcie się nawet z osobówką odbywa się powolutku i praktycznie na centymetry.
Author: MZ

Comments: 1

12 may 2019 - Radom, przystanek Gajowa/Łączna.
Author: empi
edytordriver
18 may 2019 - Radom, ulica Michalczewskiego. Tradycyjnie z okazji Nocy Muzeów zostały uruchomione bezpłatne linie 100 i 101. W tym roku jeździły one na krótszych trasach niż zwykle - pierwsza kończyła kursy na Południu, a druga na Wośnikach. Autobusy nie dojeżdżały do Muzeum Wsi Radomskiej, bo skansen nie brał udziału w imprezie. Z tego powodu na te linie wyjechały solówki.
Author: MZ

Comments: 3

23 january 2021 - Radom, ul Traugutta. W oddali widać pociąg Kolei Mazowieckich, wtedy na stacji Radom obecnie Radom Główny.
Author: Surmii

10 september 2021 - Radom, ul. Lekarska.
Author: mzk804
newseredytor
28 october 2022 - Radom, ul. Jana Pawła II.
Author: michalgieranowski

26 february 2023 - Radom, ulica Romualda Traugutta.
Author: Maciej Jabłoński


Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online: