Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o./

Solaris Urbino 12 Hybrid #538

2 march 2015 - Rzut oka na stanowisko pracy kierowcy w najnowszych autobusach hybrydowych we Włocławku. Nowością dla nas jest zastosowanie pulpitu VDO FAP, ponieważ dotychczas w Solarisach montowany był pulpit MOKI. Na minus brak retardera w dźwigni. To czarne po prawej to sterownik napędu hybrydowego firmy Eaton.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 3

2 march 2015 - Włocławek, ul. Rysia. Historyczna chwila. Pierwszy autobus hybrydowy po raz pierwszy opuszcza bramę swojej macierzystej zajezdni, rozpoczynając tym samym epokę eksploatacji autobusów z napędem hybrydowym we włocławskiej komunikacji miejskiej.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 2

2 march 2015 - Włocławek, ul. Toruńska. W pierwszym dniu pracy, tytułowy autobus kursował na linii 16. A w tle prawie nowy (odbudowa w 2012r.) i pozdrowienia dla fotografa!
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
17 may 2015 - Włocławek, plac Wolności. Hybrydy zadomowiły się już na stałe na liniach. Moim zdaniem ich największą wadą jest szarpanie i ogólne zamulenie, co generuje opóźnienia. Autobus opuszcza plac wjeżdżając w ulicę Kilińskiego. Po prawej stronie kadru widoczny jest Pomnik Żołnierza Polskiego.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 4

20 may 2016 - Świnoujście, pętla Wydrzany. Hybryda odpoczywa przed ostatnim kursem tego dnia.
Author: Błażej

20 may 2016 - 11:54; Świnoujście, wyjazd z pętli Kapitanat Portu.
W dniach 19 - 21 maja mieszkańcy Świnoujścia mogli przejechać się testowym, hybrydowym autobusem z Włocławka marki, którą bardzo dobrze znają od prawie sześciu lat.

Author: Michał K.
edytor
20 may 2016 - Świnoujście, pętla Wydrzany. Hybryda podstawia się na przystanek początkowy, z którego zabierze chętnych do centrum.
Author: Błażej

20 may 2016 - Świnoujście, ul. Wybrzeże Władysława IV. KA Świnoujście w maju testowało takiego Solarisa Urbino 12 Hybrid. 19 i 20 maja można go było spotkać na liniach 2, 6, A i B.
Author: Błażej

20 may 2016 - 11:34; Świnoujście, ul. Grunwaldzka.
Wspomnienie po testach.

Author: Michał K.
edytor
21 may 2016 - Świnoujście, ul. Wolińska. Testy w KA Świnoujście nie mogły się odbyć bez wysłania testera na międzymiastową linię 10.
Author: Błażej

1 june 2016 - Pabianice, ulica Jana Pawła II
Author: piotratownik

24 november 2016 - Włocławek, ulica Wysoka. Włocławek to miasto z fajnym potencjałem na ciekawy model komunikacji miejskiej, można powiedzieć, że to taki trochę miniaturowy Płock pod względem destynacji pasażerów, tj. jedna, duża "fabryka" w postaci Anwilu oraz kilka innych, mniejszych ośrodków pracy, nauczania itp. Jestem bardzo ciekawy jak cały układ komunikacyjny Włocławka będzie wyglądał za kilka miesięcy.
Author: Domas
newser
Comments: 2

Solaris Urbino 12 Hybrid #539

2 march 2015 - Włocławek, ul. Chełmicka. Hybrydowa nóweczka wraca ze swojego pierwszego kursu. Za chwilę zjedzie w dół ze Wzgórza św. Gotarda ku mostowi.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 4

2 march 2015 - Włocławek, ul. Rysia. Drugi autobus hybrydowy wyjeżdża w swój dziewiczy kurs. W tle odnowione budynki warsztatów.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
13 september 2015 - Spała, ul. Mościckiego. Na czas Dożynek Prezydenckich w Spale uruchomiono specjalną bezpłatną linię w relacji Tomaszów Maz. - Spała. Na jednej z brygad kursował, testowany akurat w tym czasie przez MZK, hybrydowy Solaris z Włocławka.
Author: qubbus

Comments: 2

20 january 2016 - Tarnów, ul. Warneńczyka. W środę MPK Tarnów rozpoczęło testy hybrydowego Solarisa wypożyczonego z MPK Włocławek. Testy mają potrwać do 29 stycznia. Jak dla mnie ten wóz nie jest jakiś szałowy. Volvo 7900 też mnie nie urzekło, ale hybryda Solarisa jest według mnie gorsza. Cóż, testy pokażą. Warunki pogodowe nie były zbyt dobre tego dnia. W chwili wykonania zdjęcia zaczęło mocno sypać...
Zdjęcie numer 1400.

Author: Justforfun

Comments: 8

21 january 2016 - Tarnów, ul. Wojska Polskiego. Hybryda z keczupowa mknie przez blokowiska z wielkiej płyty.
Author: Pan Psiuk
edytor
Comments: 1

30 january 2016 - Krzykawka ul. Starowiejska.
Author: valkir96

30 january 2016 - Rabsztyn, parking przy Zamku. Dziś odbyła się wycieczka organizowana przez ZKG "KM" wypożyczonym z Włocławka Solarisem.
Author: Kuba Lekki
driver
30 january 2016 - Bukowno,ul.Niepodległości.Ze względu na większą niż przewidywaną liczbę pasażerów na wycieczkę pojechał dodatkowo Solaris #13.
Author: hubertszotek

Comments: 2

30 january 2016 - Krzykawka, ul Starowiejska. Trasa wycieczkowa obejmowała zwiedzanie zamku w Rabsztynie, spacer po pustyni w Chechle, zwiedzanie Dworku w Krzykawce, a na sam koniec seans kinowy w Bukownie.
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 4

30 january 2016 - Krzykawka, ul. dojazdowa do Dworku.
Author: hubertszotek

Comments: 1

30 january 2016 - Rabsztyn. ZKG `KM` zorganizował przejazd hybrydowym Solarisem wypożyczonym z MPK Włocławek po atrakcjach Ziemi Olkuskiej. Odwiedziliśmy Zamek Rabsztyn, Pustynię Błędowską, Dworek w Krzykawce oraz Centrum Kultury w Bukownie.
Author: hubertszotek

Comments: 1

31 january 2016 - Olkusz, ul. Sosnowa. Przez kilka dni na linii ``M`` będzie jeździł hybrydowy Solaris. Zdjęcie z dedykacją dla Kuby Lekkiego :)
Author: hubertszotek

31 january 2016 - Olkusz, plac przy dworcu PKP. Moim zdaniem ten Solaris to nic specjalnego w porównaniu do Volvo 7900, jedyne co mi się w nim podoba to wyświetlacze. Podziękowania dla kierowcy! ;)
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 6

31 january 2016 - Olkusz, ul Sosnowa. Hybryda dziś wyjechała na linię M, na której ma jeździć docelowo przez kilka dni, w tygodniu ma się pojawić również na 463 i 475.
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 1

31 january 2016 - Olkusz u. Ks. Stanisława Gajewskiego. Z podziękowaniami dla Huberta za wspólne focenie hybrydy. ;)
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 1

2 february 2016 - Olkusz, ul. Legionów Polskich. Dawno nie wrzucał nikt zdjęcia tej hybrydy. ;)
Author: jacekso
newseredytor
Comments: 3

2 february 2016 - Olkusz, ul. 29 Listopada. Moja ulubiona miejscówka w Olkuszu.
Author: jacekso
newseredytor

Solaris Urbino 12 Hybrid #540

2 march 2015 - Włocławek, ul. Rysia. Trzecia hybryda wyrusza na pętlę. Tył jak widać standardowy dla Euro 6.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 2

2 march 2015 - Widok na przednią część pojazdu i jedyne siedzenia dostępne bezpośrednio z niskiej podłogi. Niestety w tej materii Solaris wypada słabo, podczas gdy w Volvo do dyspozycji było 6 miejsc i dwa półtoraki. Powiększona rzeźnia (jak na włocławskie standardy) wynika z zapewnienia miejsca dla wózka dziecięcego i inwalidzkiego. Obyło się to kosztem dwóch siedzeń z niskiej podłogi.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 9

2 march 2015 - Rzut oka na tył pojazdu. W rzeźni znajduje się biletomat, co jest standardem we Włocławku od 2012 roku. Nowością są niklowane rurki, które nie są pomalowane na żółto co sprawia, że wnętrze wygląda nieco ponuro.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 8

2 march 2015 - Włocławek, ul. Łanowa. Za chwilę zakończy swój pierwszy kurs. Hybrydy są prawie takie same jak autobusy, które dotychczas mogliśmy spotkać na ulicach Włocławka. Jednocześnie, różnią się bardzo wieloma elementami. Ale o tym w swoim czasie.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 11

12 march 2015 - Włocławek, ul. Stefana Okrzei.
MPK Włocławek to już ósmy polski przewoźnik, który posiada w swoim taborze autobusy hybrydowe. Od dwóch tygodni po ulicach tego miasta kursują trzy Solarisy Urbino 12 Hybrid.

Author: Kubul

Comments: 1

9 june 2015 - Włocławek, ul. Jerzego Bojańczyka. Autobus został podstawiony z okazji trwającej w restauracji "Ratuszowa" konferencji dotyczącej zakupu trzech autobusów hybrydowych przez MPK Włocławek z wykorzystaniem dofinansowania ze środków unijnych z programu operacyjnego na lata 2007-2013. Po wszelkich prezentacjach; przytoczeniu historii komunikacji miejskiej we Włocławku, zaletom użytkowania autobusów z alternatywnym źródłem zasilania, pozyskiwaniu źródeł unijnych, korzyściom z dalszych tego typu inwestycji i krótkim lunchu, autobus udał się na krótką przejażdżkę ulicami śródmieścia wraz z zaproszonymi gośćmi na pokładzie. Przedsiębiorstwo już myśli nad zakupem kolejnych pojazdów hybrydowych dzięki nowej perspektywie budżetowej 2014 - 2020.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 4

19 july 2015 - Włocławek, al. Chopina. Jak widać, wczoraj we Włocławku trochę pokropiło. A teraz zaśpiewajmy odpowiednią piosenkę!
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 10

2 november 2015 - Włocławek, ul. Wronia.
Author: jacekso
newseredytor
24 september 2016 - Bydgoszcz, ul. Toruńska.
Author: Jakub Stawowczyk

Comments: 2

24 september 2016 - Bydgoszcz, Wały Jagiellońskie x Jana Kazimierza. Solaris z Włocławka prowadzony przez Wikarego :P na tle bardzo ładnie odrestaurowanej kamienicy. Trzeba przyznać, że w Bydgoszczy jest całkiem ładnie :)
Author: Krystian Jacobson
newseredytor
Comments: 8

24 september 2016 - Bydgoszcz, Stary Rynek. W obchodach 80. lecia komunikacji autobusowej w Bydgoszczy wzięła udział także włocławska hybryda. Ku mojemu zdziwieniu autobus budził spore zainteresowanie mieszkańców Bydgoszczy. Na wystawie został ustawiony razem z autobusami z miejscowego MZK oraz MZK Toruń. Niech to zdjęcie będzie przykładem współpracy naszych miast - w tym momencie należy pogratulować Organizatorom, których ogromne poświęcenie i zaangażowanie przyniosło wspaniały efekt.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
24 september 2016 - Biletomat we włocławskiej hybrydzie. Szkoda, że nie ma takich w Bydgoszczy.
Author: Karol S.

Comments: 7